Informacja o zamiarze złożenia wniosku i ubieganie się o powierzenie organizacji i prowadzenia Rady ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczego
Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy, eksperci przemysłu lotniczego
Pragniemy poinformować, że Podkarpackie Centrum Innowacji, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w ramach ogłoszonego przez PARP naboru otwartego planują złożyć wniosek o organizację i prowadzenie sektorowej Rady ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczego na podstawie art. 4e ust. 6 i 7 ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U.2024 poz. 419).
Aktualnie w ramach Podkarpackiego Centrum Innowacji powołany został zespół roboczy, którego zadaniem jest analiza dokumentacji konkursowej oraz przygotowanie danych potrzebnych do złożenia ww. wniosku. W ramach tych prac planujemy między innymi;
- zidentyfikować główne potrzeby i wyzwania sektora w obszarze rozwoju kompetencji,
- zaprojektować zakres zadań dla przyszłej Rady Sektorowej,
- zweryfikować bazę danych o interesariuszach sektora,
- zidentyfikować potencjalnych członków Rady.
Zapraszamy zainteresowanych, podmioty i ekspertów sektora przemysłu lotniczego, do zaangażowania się w ten projekt. Liczymy na deklaracje dołączenia do Rady, osób reprezentujących organizacje działające na rzecz sektora, w tym związane z procesem kształcenia. Chętnie zaangażujemy ekspertów do tworzenia/konsultacji celów i zakresu działań Rady, w szczególności w obszarze identyfikacji wyzwań i potrzeb sektora.
Wszystkie osoby chętne do współpracy zapraszamy do kontaktu: radakompetencji@pcinn.org
Jednocześnie informujemy, że wsparcie naszych działań jako podmioty wspierające działania Rady ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczego zadeklarowały już Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego-Dolina Lotnicza oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.
Z naszej strony będziemy osobiście kierowali zapytania i zaproszenia do podmiotów
i osób, które dotąd angażowały się w działania na rzez sektora przemysłu lotniczego, za zwłaszcza proces kształcenia oraz inicjatywy badawczo – rozwojowe realizowane przez sektor lotniczy.
Zadaniem planowanej do utworzenia Rady jest: analiza potrzeb kompetencyjnych w sektorze, opracowywanie rekomendacji dotyczących kształcenia i szkolenia zawodowego, monitorowanie zmian w sektorze oraz ich wpływu na wymagane kompetencje, upowszechnianie informacji na temat potrzeb kwalifikacyjno-zawodowych w sektorze, inicjowanie współpracy przedsiębiorców z uczelniami oraz podmiotami, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, w celu zintegrowania edukacji i pracodawców.
Michał Tabisz, Prezes Podkarpackie Centrum Innowacji